Zdravá krajina

Síť vzdělávacích a poradenských středisek pro podporu hospodaření šetrného k přírodě a krajině

Výukové programy v přírode

V rámci projektu vznikají nové vzdělávací programy tematicky zaměřené na hospodaření v krajině, zvýšení pozorovacích schopností lidí vůči krajině, rozlišování přirozených prvků v krajině. Takové programy jsou uskutečněny díky přírodním expozicím v rámci areálu.

K čemu programy slouží

horniny.JPG

Na přírodních expozicích na Stanici uvidí laická veřejnost „na vlastní oči“ některé přirozené prvky naší krajiny, naučí se je rozlišovat od prvků nepřirozených nebo pro krajinu nevhodných. Je důležité, aby i laik rozuměl, že při hospodaření v krajině je naprosto nezbytné respektovat přírodní procesy a přirozenou skladbu biotopů.

Pro koho jsou programy určeny

Několikahodinové programy se konají v areálu Stanice a blízkém okolí pod vedením pracovníků Stanice, případně partnerů projektu. V programu budou kombinovány exkurze s výkladem; hry, praktické dovednosti apod.

Nenašli jste, co jste hledali? Neváhejte napsat dotaz prostřednictvím rubriky "Ptejte se nás...". Nejen, že získáte odpověti na Vaše dotazy, ale zpracované odpovědi rozšíří tuto poradnu o další položky. Děkujeme za každý dotaz.

V současné době již můžete navštívit několik typů programů dle aktuální nabídky.  pro objednání programu kontaktujte Stanici Pomoc přírodě.


Design by Attavena (2006)