Zdravá krajina

Síť vzdělávacích a poradenských středisek pro podporu hospodaření šetrného k přírodě a krajině

Třetí část Praktického rádce právě vyšla


Publikováno: 05.02.08

Autor: Bc. Martina Zemanová


DAPHNE ČR – Institut aplikované ekologie vydává již třetí sadu listů do Praktického rádce pro hospodaření šetrné k přírodě a krajině, který vznikl v rámci sítě poradenských středisek Zdravá krajina.

„Témata byla vybrána na základě dotazníkového průzkumu, který jsme provedli v průběhu rozesílání druhé části Rádce. Chtěli jsme vědět, jestli Rádce zemědělci skutečně využívají a která témata jim zatím v Rádci chybí,“ sdělil nám Jiří Koptík, zástupce vedoucího sítě Zdravá krajina.

Z dotazníkového průzkumu vyplynula většina nových témat. Zabývají se například funkcí rozptýlené zeleně v krajině, možnostmi finančních zdrojů pro obce i zemědělce, přinášejí informace o nově vyhlášeném opatření Předčasné ukončení zemědělské činnosti apod.

Zájemci si mohou Praktického rádce objednat u DAPHNE ČR – Institutu aplikované ekologie. Protože byla ukončena finanční podpora z Evropského sociálního fondu, bude Rádce novým zájemcům posílán prozatím za cenu poštovného. Pracovníci DAPHNE ČR usilovně hledají sponzora, který by jim pomohl financovat další vydávání.
Design by Attavena (2006)