Zdravá krajina

Síť vzdělávacích a poradenských středisek pro podporu hospodaření šetrného k přírodě a krajině

O publikaci projevili zemědělci nečekaný zájem


Publikováno: 30.08.07

Autor: Bc. Martina Zemanová


DAPHNE ČR - Institut aplikované ekologie vydal na konci června novou publikaci Praktický rádce pro hospodaření šetrné k přírodě a krajině, která je určena pro zemědělce z jižních Čech. Vydání této publikace vzbudilo mezi odbornou veřejností nečekaný ohlas.

„Doufali jsme, že o publikaci zemědělci projeví zájem, ale takovou intenzitu jsme nečekali,“ pochvaluje si ředitel DAPHNE ČR Martin Střelec. Podle něj si totiž publikaci objednávají zemědělci i instituce z celé České republiky. „Jedná se doslova o celorepublikový zájem. Obdrželi jsme objednávky např. z Kopřivnice, Brna, Dačic, Klatov nebo Mostu.“

Proč právě Praktický rádce zaujal zemědělce? Publikace je výjimečná především svou formou (pevné desky s vloženými listy), což umožňuje snadnou, rychlou a levnou aktualizaci jednotlivých témat. Dále je to přehledná struktura textu, která pomáhá čtenáři se v tématu rychle zorientovat.

Publikace poskytuje aktuální informace, protože vznikla na základě průzkumu mezi zemědělci, který proběhl v rámci vzdělávacích a poradenských středisek Zdravá krajina. DAPHNE ČR – Institut aplikované ekologie plánuje vydání dalších 10 témat na konci září tohoto roku.
Design by Attavena (2006)