Zdravá krajina

Síť vzdělávacích a poradenských středisek pro podporu hospodaření šetrného k přírodě a krajině

Jsme přesvědčeni, že v hospodaření je vždy možné nalézt kompromis. Že zájmy lidí nemusí nutně stát na opačné straně než potřeby přírody. Chceme ukázat, že zdravá krajina je zájmem každého, kdo v ní žije.

Mezinárodní pracovní tábor 2006

01.08.07

Součástí projektu Zdravá krajina byl i mezinárodní pracovní tábor, který se konal v areálu Stanice "Pomoc přírodě" v Týně nad Vltavou v termínu od 16. do 29. července.  Pracovní setkání tohoto druhu se na Stanici konalo již potřetí. Předchozí dva tábory proběhly v letech 1995 a 1996.
Tentokrát se do Týna sjelo 11 zahraničních (Francie, Itálie, Španělsko, Srbsko, Ukrajina, Rusko, Jižní Korea) a 2 čeští účastníci, s organizací pomáhalo dalších 5 českých dobrovolníků. Zprostředkování účasti dobrovolníků zajistil Klub mladých cestovatelů Praha.

Dobrovolníci pomáhali s údržbovými pracemi v areálu Stanice jako čištění chodníků, úklid pastvin a výběhů, nátěry dřevěných prvků, sušení sena apod. Významnou součástí tábora byla i spolupráce při realizaci úprav okolí semenecké rozhledny. Mladí lidé pomáhali s usazováním a betonováním dřevěných kůlů, nátěry, úpravou terénu apod. Více o akci...
Design by Attavena (2006)