Zdravá krajina

Síť vzdělávacích a poradenských středisek pro podporu hospodaření šetrného k přírodě a krajině

Jsme přesvědčeni, že v hospodaření je vždy možné nalézt kompromis. Že zájmy lidí nemusí nutně stát na opačné straně než potřeby přírody. Chceme ukázat, že zdravá krajina je zájmem každého, kdo v ní žije.

Novinky

Den dětí v Týně nad Vltavou (16.05.07)

Rádi bychom Vás pozvali na tvořivou oslavu Dne dětí, která se bude konat 1. června od 15:00 na stanici "Pomoc přírodě" v Týně nad Vltavou. Kromě her a hříček pro Vás bude připravená vernisáž výstavy a vyhodnocení soutěže Namaluj krajinu. Vystoupení na Stanici přislíbila výtečná mezinárodní hudební fomace Turkey- Buzzards.

Co se bude dít v květnu a červnu (10.05.07)

Stanice Pomoc přírodě zahajuje pravidelné sobotní Návštěvní dny pro veřejnost. 1.6. jsou všechny děti vítány na oslavě Dne dětí a 9.6. zahajuje svou činnost Otevřený klub tentokrát na téma Péče o handicapované živočichy.

Události na Stanici Pomoc přírodě v dubnu (10.05.07)

V druhé polovině dubna Stanici navštívilo více než 360 lidí. Konaly se zde oslavy Dne Země, Čarodějnický rej a část lesní hry Faboriáda,. Čtyři školy využily nabídku ekovýchovných programů.

Vorařská padesátka (08.05.07)

I letos se 8.5. konal tradiční vltavotýnský pochod "Vorařská padesátka". Stanice "Pomoc přírodě" pomáhala s nejkratší trasou pro rodiny s dětmi.

Návštěva Krišnova dvora (26.04.07)

Setkání partnerů projektu Zdravá krajina na farmě s ojedinělým způsobem hospodaření. Koně a voli se podstatnou měrou podílejí na provozu farmy.

Zhodnocení průzkumu mezi zemědělci (23.04.07)

K 30. březnu jsme v rámci průzkumných rozhovorů mluvili s 31 zemědělci z Českobudějovicka, Vltavotýnska a Trhovosvinenska.

Zajímá-li Vás, co vše jsme v průběhu rozhovorů se zemědělci zjistili, zpráva ve formátu PDF je ke stažení zde.

Setkání partnerů sítě Zdravá krajina (23.04.07)

ČSOP Libosváry zve ostatní partnery sítě Zdravá krajina na společné setkání spojené s exkurzí na farmě Krišnův dvůr v Postupicích

Čarodějnický rej na Semenci (20.04.07)

Slet letošní ke dni 30. dubna roku 2007 od 17.00 hodin na vrchu zvaném Semenec se koná.

Dětská výtvarná soutěž NAMALUJ KRAJINU (20.04.07)

Vždy v sobotu od 13 do 17 hodin, nebo v jiné dny po domluvě je možné navštívit Stanici Pomoc Přírodě a malovat okolní krajinu.

Ministerstvo zemedělství (MZe) poplatky za odběr vody nechystá ! (18.04.07)

Upozornit odběratele podzemních a povrchových vod na zánik příslušného povolení k 1. lednu 2008 je cílem informační kampaně, kterou MZe oficiálně zahájilo před třemi měsíci. Díky medializaci této záležitosti se ukázalo, že mnozí čerpají vodu neoprávněně. Počet takových odběratelů se odhaduje na desítky až stovky tisíc. Ministr zemědělství Petr Gandalovič na včerejší tiskové konferenci vyvrátil některé mýty, které se díky informační kampani objevily.


Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 11 | Další

Design by Attavena (2006)