Zdravá krajina

Síť vzdělávacích a poradenských středisek pro podporu hospodaření šetrného k přírodě a krajině

Jsme přesvědčeni, že v hospodaření je vždy možné nalézt kompromis. Že zájmy lidí nemusí nutně stát na opačné straně než potřeby přírody. Chceme ukázat, že zdravá krajina je zájmem každého, kdo v ní žije.

Novinky

Seminář "Využívání dotací z Programu rozvoje venkova" (04.12.07)

Dne 03.12.2007 jsme se zúčastnili semináře pořádaného Ministerstvem zemědělství ČR na téma "Využívání dotací z Programu rozvoje venkova". Seminář se konal od 10,30 hodin v sálu Zastupitelstva Krajského úřadu Jihočeského kraje.

Seminář "Metodiky správné zemědělské praxe" (29.11.07)

Dne 28.11.2007 jsme se zúčastnili semináře pořádaného agenturou ZERA na téma "Metodiky správné zemědělské praxe". Seminář se konal od 09,00 hodin v učebně MZLU v Brně.

Seminář pro Blanský les podruhé (20.11.07)

Již druhý seminář pořádáme pro farmáře, ale i starosty a další obyvatele Blanského lesa v Holubově ve čtvrtek 6. prosince. Ve spolupráci se Správou CHKO Blanský les jsme připravili program, který přinese aktuální a potřebné informace. Jsou zvání také odborníci z ministerstva zemědělsví a ministerstva životního prostředí. Přijďte se zúčastnit semináře a zapojit se do diskuze.

Pomozte nám Rádce dále vylepšovat! (15.11.07)

Milí čtenáři Rádce,

aby Vám mohla publikace dobře sloužit, potřebujeme znát co nejlépe Vaše potřeby a požadavky. Pro tento účel jsme připravili krátký dotazník, o jehož vyplnění bychom Vás tímto rádi požádali. Vaše odpovědi nám umožní přizpůsobit výběr témat i jejich uspořádání tomu, co Vás skutečně zajímá a co je pro Vaše hospodaření nejdůležitější. Za vaši ochotu Vám srdečně děkujeme.

Publikace na podporu šetrného hospodaření v Českém lese (15.11.07)

Připravili jsme ve spolupráci se Správou CHKO Český les publikaci, která se zaměřuje na aktuální informace vztažené k zemědělskému hospodaření v chráněné krajinné oblasti Český les. Publikace je zdarma distribuována všem zemědělcům a zájemcům z cílové oblasti.

Seminář "Havarijní plán" (14.11.07)

Dne 13.11.2007 jsme uspořádali v Trhových Svinech seminář na téma "Havarijní plán". Seminář se konal od 17,00 hodin ve třídě místního gymnázia.

Jste včelař ? Můžete žádat o dotaci ! (08.11.07)

Vláda na svém dnešním zasedání schválila podmínky dotací pro včelaře na období 2008-2010. Ministerstvo zemědělství si je vědomo problematické situace ve včelařství, a proto předložilo návrh pokračování stávajících dotací včelařům.

Vyšla druhá série témat do Rádce (07.11.07)

Tentokrát jsme se zaměřili především na aktuality v oblasti administrativy a dodržování předpisů - zpracovali jsme např. přehled problematiky Cross-compliance, rozebrali jsme povinnosti zemědělců ohledně evidence hnojení a další. Vedle toho zde naleznete i zajímavou inspiraci pro rozvoj vašeho hospodaření v podobě informací o provozu faremní mlékárny či administrativních náležitostech souvisejících se stavbou rybníka.

Všem stávajícím odběratelům zašleme listy zdarma poštou. Zaujal-li Vás Rádce až nyní a nemáte dosud desky s první sérii listů, neváhejte nás kontaktovat.

Seminář "Evidence hnojení" (07.11.07)

Dne 06.11.2007 jsme uspořádali v Trhových Svinech seminář na téma "Evidence hnojení na farmě". Seminář se konal od 17,00 hodin ve třídě místního gymnázia.

2. výzva žádostí v rámci "operačního programu Životní prostředí" (30.10.07)

Ministerstvo životního prostředí ČR zveřejnilo 29. 10. 2007 druhou výzvu k podávání žádostí o poskytnutí podpory v rámci „Operačního programu Životní prostředí" podporovaných z Fondu soudržnosti a Evropského fondu pro regionální rozvoj.


Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 11 | Další

Design by Attavena (2006)