Zdravá krajina

Síť vzdělávacích a poradenských středisek pro podporu hospodaření šetrného k přírodě a krajině

Jsme přesvědčeni, že v hospodaření je vždy možné nalézt kompromis. Že zájmy lidí nemusí nutně stát na opačné straně než potřeby přírody. Chceme ukázat, že zdravá krajina je zájmem každého, kdo v ní žije.

Novinky

Mezinárodní pracovní tábor (09.07.07)

V době od 14. 7. do 29. 7. 2007 bude v areálu Stanice "Pomoc přírodě" probíhat Mezinárodní pracovní tábor, setkání dobrovolníků z celého světa, kteří budou čtrnáct dní intenzivně pracovat a poznávat Týn nad Vltavou a jeho okolí.
PO DOBU TRVÁNÍ TÁBORA BUDE AREÁL STANICE PRO VEŘEJNOST UZAVŘEN!
Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Den dětí na Stanici (09.07.07)

Na Den dětí proběhla na Stanici Pomoc přírodě vernisáž výstavy Namaluj krajinu. Nálada byla výborná, bylo připravené pohoštění, soutěže a výborně hrála skupina Turkey Buzzards.

Nová témata o hospodaření (04.07.07)

V rubrice Zajímavá témata o hospodaření jsou nové informace o agroenvironmentálních opatřeních, podpoře pro začínající zemědělce, chráněných oblastech Natura 2000, prodeji ze dvora a o změnách, které se týkají povolení k odběru vody. Další témata jsou doplněná a aktualizovaná.

V Daphne ČR máme akreditovaného poradce ! (19.06.07)

Náš pracovník Milan Kouřil úspěšně obhájil poradenský projekt a stal se akreditovaným zemědělským poradcem v oboru Ochrana krajiny. Věříme, že nám to pomůže zkvalitnit naše služby.

Anglická verze stránek Zdravá krajina (15.06.07)

Spustili jsme anglickou verzi našich stránek, kterou budeme pravidelně updatovat.

English version of our web page launched!

Zveme vás na první setkání Otevřeného klubu (07.06.07)

V sobotu 9. 6. od 15:00 se na Stanici "Pomoc přírodě" v Týně nad Vltavou koná první setkání Otevřeného klubu. Tentokrát na téma Péče o handicapované živočichy. Všechny zájemce srdečně zveme.

První kolo příjmu žádostí z Programu rozvoje venkova (30.05.07)

První peníze z Programu rozvoje venkova ČR na období 2007 – 2013, který schválila Evropská komise, budou směřovat k zemědělcům. Po schválení prováděcích pravidel se otevře první kolo, ve kterém bude možné předkládat projekty na tři typy investičních podpor.

Povinnosti pro pěstitele energetických plodin (29.05.07)

Dne 28.5.2007 uveřejnil Státní zemědělský a intervenční fond povinnosti pro pěstitele energetických plodin.

PGRLF podporuje nákup strojů a půdy (29.05.07)

Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond, a.s. (PGRLF) opět pomáhá zemědělcům při financování některých investic. Od 24. května 2007 přijímá žádosti o poskytnutí dotace úroku bankovního úvěru na nákup zemědělské techniky a soukromé zemědělské půdy.

Přimíchávaní řepkového oleje do nafty (21.05.07)

Podle novely zákona zákona o ochraně ovzduší se od 1. září letošního roku začnou v České republice do pohonných hmot plošně přimíchávat biopaliva, konkrétně metylester řepkového oleje.


Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 11 | Další

Design by Attavena (2006)